alevilik
Alevilikten Sapmalar


Mehmet İnanç Turan


ISBN No: 9786057001887
320 sayfa
Aleviliği araştırmak için yazılmış birçok kitabın ortak özelliği, kopyalama yöntemiyle yazılmış olmasıdır. Bu nedenle bir yazardaki yanlış, diğer yazara aynı özde aktarılmış olur...

Aleviliği araştırmak için yazılmış birçok kitabın ortak özelliği, kopyalama yöntemiyle yazılmış olmasıdır. Bu nedenle bir yazardaki yanlış, diğer yazara aynı özde aktarılmış olur. Yanlışlar bulaşıcı mikrop gibidir; yazardan yazara yayılır.

Kopyalama farklı kitaplardan parçalar taşıyorsa; bu kez de çelişkiler ortaya çıkar. Bir kopya parçası, diğer kopyayı reddeder. Böylece başı, ortası, sonu birbiriyle uzlaşmayan, çelişkili Alevi kitapları meydana gelmiş olur. Ne yazık ki, piyasada bulunan Alevilik üzerine yazılmış kitapların çoğunluğu böyledir. Okuyucu bu kitapları okurken neye inanacağını bilemez; bir fikir, diğer fikrin inkârıdır çünkü!

Yazar Alevilikten sapma olarak gördüğü düşünceleri, bu çelişkili kitapları inceleyerek ortaya sermek istedi. Aleviliğin gerçekte ne olduğunu bütün boyutlarıyla ortaya koymak, bu kitabın öz amacıdır.

Araştırma İnceleme
Entellektüel Yolculuğum
Entelektüel Yolculuğum
Samir Amin
Yenilgi Tuzagi
Yenilgi Tuzağı
Fikret Başkaya
Azınlık Hakları
Azınlık Hakları
Derleyen: Zeri İnanç
sen de çıplaksın
Sen De Çıplaksın
Ahmet Rasim Kalaycı